کریستال بوهمیا چک

کریستال بوهمیا چک یکی از قدیمیترین و با کیفیت ترین برندهای کریستال در بازار بلور و کریستال میباشد.

تولید شیشه در منطقه بوهمیا از زمان بسیار قدیم به نظر می رسد . یافته های تاریخی نشان می دهد پردازش شیشه در این منطقه از زمان سلت ها، دو هزار سال پیش، در آغاز تقویم مسیحی، نشان داده شده است، اگرچه اولین سوابق و مدارک نوشته شده از دهه ۶۰ تا قرن دهم است.اولین تولید صنعتی شیشه ای توسط کارخانه های شیشه ای در منطقه بوهمیا به از قرن ۱۳ و ۱۴، زمانی که اولین کارخانه های شیشه ای شکل گرفته بود، آغاز می شود. منطقه بوهمیا منطقه ای استراتژیک بود که در مناطق مرزی سنگ های معدنی، جیزرا، کوه های لوستیزی، کوه های غولپیکر، مزارع جنگلی و موراویا ساخته شد.در قرن شانزدهم، با توجه به منابع تاریخی، ۳۴ کارخانه بوهمیا تولید شیشه، در منطقه بوهمیا وجود داشته است.

دوره شکوفایی کارخانه های مشهور بوهمیا به دوره بعدی ادامه پیدا کرد و به شدت امپراتور رودولف دوم حمایت شد به صورتیکه تمام مایحتاج شیشه ای خود را  از شیشه سازان بوهمیا تهیه نمود. شیشه Bohemia با به دست آوردن محبوبیت در سراسر جهان، شیشه های ونیزی، که به سمت کنار گذاشته شد، و سپس شیشه انگلیسی، به خصوص با توجه به تولید شیشه ای کریستال با تنوع رنگ و قلمه های منحصر به فرد. کریستال بوهمیا نماد کیفیت و خلاقیت است که در یک دوره کوتاه مدت به پدیده جهانی تبدیل شده است.

در سال ۱۹۰۰، Glassmakers بوهمیا به طور قابل توجهی در نمایشگاه جهانی در پاریس حضور داشتند، جایی که نمام جوایز را از ان خود کردند.

مدرسه شیشه ای حرفه ای در Kamenický Šenov و نوبی بور در سال ۱۸۵۶ تاسیس شده در سال ۱۹۲۰ مدرسه Glass Glass را در Zelezny Brod اضافه کرد و مسئول ظهور سایر مراکز هنری عمده توسعه و تولید شیشه های تزئینی و ابزار در بوهمیا بود.

لوسترهای Kamenický Šenov در فضای داخلی اپارتمان ساختمان های رم، میلان، بروکسل و هتل های لوکس در ایالات متحده به چشم می خورد.

در قرن بیستم، صنعت کریستال بوهمیا چک به طور گسترده ای رو به ماشین الات اتوماتیک آورد  اما تولید دستی دست ساز باقی مانده تولید کریستال در جمهوری چک دارای یک سنت بسیار طولانی است و امروز به عنوان بهترین در جهان است.

تنوع و کیفیت عالی کریستال بوهمیا چک باعث شده تا سهم وبخش عمده ای از بازار کریستال با کیفیت متعلق به این برند میباشد . لوگوی بوهمیا به شکل زیر است:

لوگوی کریستال بوهمیا چک

لوگوی کریستال بوهمیا چک

در بازرگانی زنیت از کریستالهای بوs.czهمیا چک مجموعه متنوعی مانند سرویسهای ظروف کریستال و انواع گیلاس کریستال ارائه میشود.وبسایت اصلی شرکت بوهمیا :   http://www.bohemiacrystalglass.cz/en

مجموعه های سوهو (SOHO)،اسکیمو(ESKIMO)،زلین (ZELIN)و گیلاسهای کلودیا(KLODIA) از مدلهای موجود کریستالهای بوهمیا در این بازرگانی است که در زیر به ارائه آنها میپردازیم:

سرویس کریستال سوهو بوهمیا چک

سرویس کریستال اسکیمو بوهمیا چک

کریستال بوهمیا چک مدل زلین

میوه خوری زلین

میوه خوری پایه دار زلین

شیرینی خوری زلین

شیرینی خوری پایه دار زلین

تنگ زلین

لیوان زلین

فنجان زلین

قندان زلین

کاسه اجیل زلین

گلدان زلین

شکلات خوری زلین

بستنی خوری زلین